Lägenhet till salu i urbaniseringen Verano Azul i Nerja som har två gemensamma pooler i trädgårdarna och en annan pool exklusivt för användning av bara 19 lägenheter på takterrassen. Bestående av: mottagningshall, två sovrum, ett badrum, vardagsrum med öppen planlösningskök som leder till sydöstra terrassen med panoramautsikt över havet och staden. Säljs fullt möblerad och utrustat med kök. A / C.
En promenad bort från stranden och centrum.
IBI: € 300 / år Gemenskapsavgifterna: € 820 / år EER: E
-
- Inomhus:
- Lägenhet
- Golv yta: 53 m²
- Pris (m²): € 4,679/m²
- Fullt möblerad
-
- Sovrummen:
- 2 sovrums
-
- Badrum:
- 1 badrum
-
- Bostadsyta:
- Matsal / vardagsrum
-
- Köken:
- Fullt utrustat kök
-
- Utomhus:
- Terrass (52 m²)
- Gemensam pool
- Parkering i gatan
-
- Läge:
- Stad
- Vetter åt syd-ost
- Havsutsikt
- Utsikt över staden
- För ytterligare information var snäll kontakta:
- Key Homes Spain
- Plaza Cavana 10
29780 Nerja,
Malaga, Spain
- Telefon:
- (+34) 952 528 914
- Mobil:
- (+34) 659 964 365
- Email:
-
info@nerja-realestate.com (Skicka email nu!)
Var snäll ange fastighetens referens nummer: A2003
- Öppet tider:
- måndag till fredag: 09:00 till 17:00
- Vi talar följande språk:
-
- English
-
- Spanish
-
- French
-
- German
-
- Dutch
-
- Swedish
-
- Danish
-
- Norwegian
-
LIKNANDE FASTIGHETER I NERJA TILLGÄNGLIGA PÅ VÅR HEMSIDA

Denna lägenhet ligger bara 5 minuters promenad från Balcon de Europa och består av ett mycket rymligt och ljust vardagsrum med tillgång till en terrass med mycket bra storlek, andra vardagsrum, 3 sovrum, 1 badrum, 1 gästtoalett och ett stort kök med ett grovkök.
Denna lägenhet ligger på gångavstånd till stranden och alla bekvämligheter och tjänster som Nerja stad har att erbjuda.
Viktiga egenskaper:
- Lägenhet
- 1 Golv
- Golv yta: 115 m²
- Pris (m²): € 1,843/m²
- Fullt möblerad
- 3 sovrums
- 1 badrum
- Matsal / vardagsrum
- Lounge
- Kök
- Terrass
- Vetter västerut

Väl presenterad lägenhet med fin havsutsikt beläget på det mest eftertraktade läget i Nerja centrum, Hotel Parador-området.
Denna moderna lägenhet är helt renoverad till en mycket hög standard. Från huvudentrén när du går in i boendet finns ett separat fullt utrustat kök och ett modernt badrum. Vidare finns det en ljus öppen planlösning och matplats med luftkonditionering och värmeenhet. Det finns ett stort sovrum med dubbelsäng och två garderober.
Sovrummet har skjutdörrar med dubbla glasrutor som leder till en god storlek västerläge med mycket fin utsikt över byn och havet.
Fastigheten säljs fullt möblerad och redo att flytta in.
Fastigheten är idealisk för antingen korta och långa helgdagar eftersom den ligger inom en kort promenad från stranden och centralt beläget, bara några minuter från den populära Balcon de Europa med sina många barer, restauranger och butiker.
Stor hyrespotential.
Viktiga egenskaper:
- Lägenhet på 4:e våningen
- Fullt möblerad
- 1 sovrum
- 1 badrum
- Matsal / vardagsrum
- Fullt utrustat kök
- Balkong
- Parkering i gatan
- Vetter västerut
- Havsutsikt
- Utsikt över staden

Fantastisk! Är ett ord för att beskriva denna lägenhet med 2 sovrum, belägen i den obefläckade stadsbyggnaden i San Juan de Capistrano, med ett vackert poolområde, stormarknad, barer och restauranger och att vara på den lokala bussvägen, resor till centrum av Nerja är lätt .
Den nuvarande ägaren har smakfullt moderniserat fastigheten i en modern design och delade terrasser över fantastiska utomhusområden för att underhålla och njuta av det lokala klimatet.
Det huvudsakliga vardagsrummet är öppen planlösning med ett fullt utrustat kök och vardagsrum med matplats (A / C) med stora altandörrar som vetter mot en söderläge, väl inbyggd terrass med jacuzzi och inbyggd grill. På denna nivå finns det också en gästtoalett.
På övervåningen har båda sovrummen luftkonditionering, badrum med duschrum och inbyggda garderober och befälhavaren har en terrass med söderläge med havsutsikt.
Viktiga egenskaper:
- Lägenhet
- Fullt möblerad
- 2 sovrums
- 2 ensuite badrums
- Matsal / vardagsrum
- öppet kök
- Terrasser
- Gemensam pool
- Parkering i gatan
- Vetter söderut
- Havsutsikt

Det fullt utrustade köket är öppet mot vardagsrummet som har luftkonditionering och tillgång till en balkong mot sydost. Det finns 2 sovrum och ett duschrum.
Viktiga egenskaper:
- Lägenhet på 2:a våningen
- Golv yta: 67 m²
- Pris (m²): € 3,582/m²
- Delvis möblerad
- 2 sovrums
- 1 duschrum
- Matsal / vardagsrum
- öppet kök
- Balkong
- Vetter åt syd-ost
- Utsikt över staden

Fantastisk möjlighet att köpa en 2 sovrum, 2 badrum lägenhet belägen i den populära urbaniseringen av Oasis de Capistrano.
Oasis är beläget öster om Nerja och är en urbanisering som hålls obefläckat och de gemensamma poolerna är omgivna av frodiga trädgårdar. Genom dalen tar ett spår dig till Nerjas huvudstrand eller med bil kan du nå den på bara 10 minuter.
Lägenheten är sydostläge och drar nytta av en terrass i bra storlek, perfekt för att äta utomhus.
Inuti hittar du 2 sovrum, befälhavaren har inbyggda garderober, luftkonditionering och eget badrum, det andra sovrummet har också inbyggda garderober och det finns ett separat duschrum. Köket är fullt utrustat och vardagsrummet har luftkonditionering och altandörrar på terrassen.
Viktiga egenskaper:
- Lägenhet
- Fullt möblerad
- 2 sovrums
- 1 ensuite badrum
- 1 duschrum
- Matsal / vardagsrum
- Fullt utrustat kök
- Terrass (28 m²)
- Gemensam pool
- Trädgård
- Parkering i gatan
- Stad (urbanisering)
- Vetter åt syd-ost
- Utsikt mot bergen
- Utsikt över staden